Aşk Dilencisi

Ben bir dilenciyim. Her gece gizlice dilenirim. Ruhumun kelepçelerini çözer, nar renginden elbiseler giyer, yollara düşerim.

Hüzünlü rüzgarların deniz kızlarına doğru yola çıktığı her gece ben de kadınların peşinden gider, onlardan aşk dilenirim.

Gamzelerine hasret gülleri düşmüş, aydınlık gözlerine yıldızlar üşüşmüş kadınlara gider, onların alev alev yanan sevda yangını kapılarında diz çökerim.

Yüzümde çiçeklenmiş bir gülümsemeyle diz çöktüğüm yerde boynumu da büker, aşk-ı ilan ederim…

Denizler hüzünler içinde dalgalanıyorken, yolcusuz gemileri kaybolma telaşı sarıyorken ve gökyüzünden yağan yıldızlar denizlerin enginliğinde dans ediyorken, ben gecenin içinde ülke ülke dolaşır, aşkta yenilmiş kadınlara yüreğimi uzatır, onlardan hayat aşkına bir yudum aşk dilenirim.

*

Ben her gece yalnızlık dünyasının kepenklerini yere indirir, avuçlarımda sevda ateşleri, alır başımı giderim.

Aşkın peşine düşer, ülkeden ülkeye, kadından kadına sürüklenir, bütün mevsimlerden son kez geçerim.

Geçtiğim her yerde herkesin gönül yarasını deşerim…

Bir elimde verilmiş sözler, birinde sevda işlemeli hüzünler, yarasını deştiğim her kadından aşk dilenir, yüzümü sevda ateşleriyle yakar kül eylerim…

*

Ben bir dilenciyim. Aşk dilencisi.

Her gece ellerimi hayata, yüreğimi kadınlara açar, bir elimde kan revan şarkılar, bir elimde yıldızlar sabahlara kadar dolaşır, hayattan merhamet, kadınlardan aşk dilenirim.

Ülke ülke, kapı kapı dolaşır, kadınlardan aşk adına birikmiş gözyaşlarını dilenir, sabahlara kadar gezerim..

Ve, her sabah yeniden kendi gerçeğime dönerim.  Yüzüme gazeteci-yazar maskesini geçirir, bu kez adanmış hayatımın görevlerini yerine getirmenin derdine düşerim…

 

gunayaslan@hotmail.de

Be Sociable, Share!